Product Overview
10 PACK 90 X 110 MM BULK
Inside & Outside Cover Plate for helmets with 90x110mm filters (.040" thick), 10-pack
Specifications
| Air Volume | N/A |
| Anti Scratch | N/A |
| Dark Mode Shade | N/A |
| Diaopter Strength | N/A |
| Digital Controls | N/A |
| Grindmode | N/A |
| Hd Technology | N/A |
| Helmet Decal Graphic | N/A |
| Hose Diameter Sar | N/A |
| Hose Length | N/A |
| Inside Cover Plate | N/A |
| Lens Coating | N/A |
| Lens Color | Clear |
| Lens Ext Height | 90 mm |
| Lens Ext Thick | 1 mm |
| Lens Ext Width | 110 mm |
| Lens Finish | N/A |
| Lens Type | N/A |
| Light Mode Shade | N/A |
| Motor Speed | N/A |
ARCONE > PPE > Head and Face Protection > Helmet Parts/Accessories