Product Overview
Triumph Solid Carbide Bur Bright Finish 1/4 SF-51
Specifications
| Burr Cut Diameter | 1/4" |
| Burr Cut Length | 1/2" |
| Burr Cut Type | Double Cut |
| Burr Shape | Round Tree |
| Burr Size Tool Number | SF-51 |
| Sets | No |
| Shank Size | 1/8" |
| System Of Measurement | Fractional |
DRILLCO > Tooling > Burrs > Double Cut