Product Overview
Triumph Solid Carbide Bur Bright Finish 1/8 SG-43
Specifications
| Burr Cut Diameter | 1/8" |
| Burr Cut Length | 3/8" |
| Burr Cut Type | Double Cut |
| Burr Shape | Pointed Tree |
| Burr Size Tool Number | SG-43 |
| Sets | No |
| Shank Size | 1/8" |
| System Of Measurement | Fractional |
DRILLCO > Tooling > Burrs > Double Cut